октябрь, 2017 ел
сишәмбе

Хөрмәтле райондашлар! Сезнең фикерне белү, өйрәнү максатыннан Татарстан республикасы эчке эшләр министрлыгы сорашу (опрос)  үткәрә. Аның ярдәмендә халыкның полиция эшчәнлегеннән ни дәрәҗәдә канәгать икәне ачыкланачак.

Бүген район мәдәният йортында “Минем елларым – минем байлыгым” дип исемләнгән республика фестиваль-конкурсының зона этабы узды.

Бүген Кайбыч районы Иске Чәчкаб авылында “Татарстан Республикасы халкына башлангыч санитар-медицина ярдәме күрсәтүне яхшырту” республика программасы кысаларында яңа модульле фельдшер-акушерлык пунктын җыю эшләре башланды.

Бүген Тәтеш районында “Татарстан – безнең йортыбыз”  республика этник-мәдәни фестиваленең зона туры узды.

Бүген Иске Тәрбит балалар бакчасында озак еллар әлеге бакчада хезмәт куеп, бүгенге көндә лаеклы ялда булган өлкәннәр өчен “Бер очрашу- үзе бер гомер” исемле бәйрәм үткәрелде.

Татарстанда шәхси хуҗалыкларда савым сыерлары тотуга чыгымнарны каплау өчен субсидияләр түләү төгәлләнеп килә. Субсидияләр бер баш сыерга – 3000 сум, бер баш ана кәҗәгә һәм бер яшьтән зуррак булган кәҗә бәтиенә 1000 сум түләнә.

Бүген Кайбыч муниципаль район башлыгы Альберт Рәхмәтуллин Кече һәм Олы Подберезье авылларындагы юл төзелеше барышы белән танышты.

Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллин “ТАИФ НК – 301” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең өлкән операторы Мөнир Баһавиевны 50 яшьлек юбилее белән котлады һәм намуслы хезмәте өчен Мактау грамотасы тапшырды.

Кайбыч районы прокуратурасы шул җирлектә яшәүче 42 яшьлек гражданга карата дәүләт гаепләвен хуплады. Ул РФ Җинаятьләр кодексының 1нче кисәге 231 маддәсендә (наркотик матдәләре булган үсемлекне законсыз рәвештә күпләп үстерү) каралган җинаять кылуда гаепле дип табылды.

Кайбыч районы прокуратурасы 47 яшьлек ир-атка карата ачылган җинаять эше буенча дәүләт гаепләвен хуплады. Әлеге граждан РФ Җинаятьләр кодексының 1нче кисәгенең 264 нче маддәсендә каралган (административ җәзага тартылган зат тарафыннан кабат юл йөрү кагыйдәләрен бозу ) җинаять кылуда гаепләнә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: