декабрь, 2017 ел
җомга

Бүген Кайбыч муниципаль районы балалар сәнгать мәктәбенең фортепиано классы укучылары Буа шәһәрендә узган “Иҗади тандем” конкурсында катнашты.

Россиянең Гадәттән тыш хәлләр Министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе хәбәр иткәнчә, 9 декабрьдә аязучан болытлы һава торышы көтелә.

Инвалидлар декадасы кысаларында Олы Кайбыч авылының “Рәйхан” кафесында Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллин сәламәтлекләре ягыннан мөмкинлекләре чикле балалар тәрбияләүче аналар белән очрашты.

“Салават күпере” спорт һәм сәламәтләндерү комплексында Кайбыч муниципаль районының оешма – предприятие, учреждениеләренең ир-атлар командалары арасында волейбол буенча ярышлар узды.

Ульянково авылы китапханәчесе Евгения Стерякова балачактан ук инвалид Валентина Раньжованың өенә барып, хәлләрен белеште.

7 декабрь көнне Саба муниципаль районының балалар иҗат үзәгендә Шәүкәт Биктимеров исемендәге VI республика балалар театр иҗаты конкурсы узды.

Кичә Надеждино төп гомуми белем бирү мәктәбе базасында Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллин һәм район мәгариф бүлеге җитәкчесе Илдар Шакиров катнашында сыйныф җитәкчеләренең семинары узды.

Россия Федерациясе Президенты карары нигезендә һәр ел саен 12 декабрьдә 12.00 сәгатьтән 20.00 сәгатькә кадәр РФ Президентының кабул итү бүлмәсендә гомумроссия гражданнарны кабул итү көне уздырыла.

Кайбыч муниципаль районы үзәк хастаханәсенең хирургия бүлеге шәфкать туташы Лүзия Әхмәтханова үзенең 50 яшьлек юбилеен билгеләп узды.

Бүген Кайбыч муниципаль район Башлыгының коррупциягә каршы көрәш буенча ярдәмчесе Фәния Петухова үзәк хастаханә хезмәткәрләренең гомуми җыелышында катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: