октябрь, 2017 ел
җомга

Кайбыч районының гражданлык хәле актларын теркәү залында бүген бәхетле яшь парның язылышу тантанасы булды.

Татарстан Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе мәгълуматларына караганда, 21 һәм 22 октябрь көннәрендә республикада беренче кар көтелә.

Бүген Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллин Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов үткәргән атналык видеокиңәшмәдә катнашты.

Бүген Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллин Татарстан Республикасының берләштерелгән бюджетының 9 айга үтәлеше буенча уздырылган видеокиңәшмәдә катнашты.

Бүген Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллин Татарстан Республикасы Президент аппараты җитәкчесе Әсгать Сәфәровтан Котлау телеграммасы алды.

Татарстан Республикасы премьер-министры Алексей Песошин Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллинга, туган көне белән котлап, телеграмма юллады.

ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәмәтшин Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллинны туган көне белән котлады.

Бүген Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллин, үзенең туган көне уңаеннан, Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнехановтан Котлау телеграммасы алды.

19 октябрь көнне, Сталинград явында совет гаскәрләренең җиңү яулавына 75 ел тулу уңаеннан, Кайбыч балалар сәнгать мәктәбендә “Сугыш чоры җырлары” дип исемләнгән кичә узды.

Әйтте исә эшли торган, максатына ирешү юлында нинди генә авырлыкларга да бирешмичә, бетмәс-төкәнмәс энергиясе белән башкаларны да үзе артыннан әйдәп бара торган тынгысыз кешеләр була.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: