октябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Бүген “Бердәм Россия” сәяси партиясенең Кайбыч җирле бүлегенең беренчел бүлекчәләре секретарьлары Казан шәһәрендә экскурсиядә булды.

Өлкәннәр декадасы дәвамында Кайбыч район үзәк хастаханәсе табиблары һәр көн саен авыл җирлекләренә барып, өлкәннәргә медицина каравы үткәрде.

Олы Кайбыч авыл җирлегенә караган Симәки авылында юл төзү эшләре дәвам итә.

“АкБарс – Мед” иминиятләштерү компаниясе хәбәр иткәнчә, бушлай медицина ярдәме алу өчен 2011 елның 1 маена кадәр алынган мәҗбүри медицина иминиятләштерү полисларын яңа төр электрон яки кәгазь полиска алыштыру таләп ителә.

Бүген Борындык авылы балалар бакчасы нәниләре тәрбиячеләре белән бергә авыл китапханәсенә экскурсия ясады.

Кайбыч районы Ульянково авылында гомер кичерүче Зинаида Ветлугина 90 яшьлек юбилеен каршылады.

Бүген Олы Кайбыч мәчетендә район Советы Рәисе урынбасары Рәмис Хәялиев, авыл имамнары, Татарстан Республикасы Диния назәрәтенең Хаҗ бүлегеннән Айдар һәм Илдус хәзрәтләр катнашында җыелыш булды.

Федераль салым хезмәте хәбәр иткәнчә, 2017 елның 1 октябреннән дәүләт хезмәте күрсәтүләрнең яңа төрләре гамәлгә керде.

Бүген Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллин Татарстан Республикасы Президенты каршындагы эшкуарлык буенча Советның VIнчы киңәйтелгән утырышында катнашты.

Кайбыч районы Багай авылында күпер төзү эшләре төгәлләнде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: