сентябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Кайбыч муниципаль районы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсеннән алынган мәгълуматларга караганда, 13 сентябрьгә район басуларыннан 22920 гектар мәйданда бөртекле культура суктырылган (84 процент).

Иртәгә, ягъни 14 сентябрь көнне Татарстанда һәм Казан шәһәрендә үзгәрүчән һава торышы көтелә.

Бүген Олы Подберезье урта мәктәбендә уртанчы сыйныф укучылары белән берлектә “Балигъ булмаган балалар катнашында тәртипсезлек күренешләре” дип аталган тәрбияви сөйләшү узды.

Бүген Кайбыч районы башлыгы Альберт Рәхмәтуллин “Дубрава” ҖЧҖнең 1нче филиалы басуларында урып-җыю эшләре барышы белән танышты.

15 сентябрь көнне Кайбыч районының Олы Кайбыч авылының сабантуй мәйданында  “Кичке уен” бәйрәме узачак.

Шәхси эшмәкәр Рөстәм Хикмәтуллинда машина йөртүче булып эшләүче, Әфганчы Фидаил Сибгатуллинга, тырыш хезмәте һәм 50 яше тулу уңаеннан, Кайбыч районы башлыгы Альберт Рахматуллин Рәхмәт хаты тапшырды һәм җылы теләкләрен җиткерде.

Кайбыч районы Кече Кайбыч авылы башлангыч мәктәбе укытучысы  Алсу Лотфуллинага, мәгариф өлкәсендәге фидакарь хезмәте һәм 50 яшьлек юбилее уңаеннан, район башлыгы Альберт Рахматуллин Мактау кәгазе белән бүләкләде һәм үзенең котлавын юллады.

Кайбыч муниципаль районы бадминтончылары Казан шәһәрендә узган республикакүләм бадминтон ярышында ике көмеш һәм дүрт бронза медальгә лаек булды.

Соңгы елларда чүп-чарны, каты көнкүреш калдыкларын җыю һәм аларны эшкәртүгә караган законнарга күп кенә үзгәрешләр кертелү белән бәйле рәвештә, шәһәр һәм авыл җирлегендәге шәхси йортларда яшәүчеләр алдында бер сорау калкып чыга –чүп-чарны җыйган һәм алга таба эшкәрткән (юк иткән) өчен алар акча түләргә тиешләрме, юкмы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: