декабрь, 2017 ел
дүшәмбе

Олы Кайбыч авылы мәдәният йортында Яңа ел бәйрәменә лотерея билетлары сату башланды.

Колаңгы авылының “Кояшкай” балалар бакчасы мөдире В. Лапина  зона семинарында катнашты.

1 декабрь көнне Иске Тәрбит авылындагы кабаттан төзелүче Керәшен гыйбадәтханәсенә тәре һәм купол куелды.

1 декабрьдә Надеждино авылы җирлегендә үз милекләрендә сыер тотучылар 15 ноябрьдән 30 ноябрьгә кадәр тапшырган сөт өчен акча бирелде.

Салтыйган авылы клубында әниләргә багышланган бәйрәм чарасы узды.

Надеждино авылы җирлегендә шәхси хуҗалыклардан каты чүп калдыкларын түгү оештырылды.

7 декабрь көнне Кайбыч муниципаль районында Татарстан Республикасы буенча Югары Ослан районара тикшерү комитеты җитәкчесе, юстиция полковнигы Айдинбег Гюльмагомедов гражданнар кабул итү уздыра.

Олы Кайбыч авылының “Миләшкәй” балалар бакчасында тозлы камырдан панно ясау конкурсы игълан ителгән иде.

Хуҗа Хәсән урта мәктәбендә “Укучыларның белем сыйфатын арттыруда һәм уку процессын оештыруда ата-аналарның роле” темасы буенча ата-аналар җыелышы узды.

Өченче декабрьдә барыбыз өчен дә әһәмиятле көн - язмыш сынауларына бирешмичә, тормышта үз урыннарын тапкан һәм аны чын күңелдән яраткан көчле рухлы, максатчан кешеләребез – Халыкара инвалидлар көне билгеләп үтелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: