Көндәлек оператив фараз 17.03.2024

2024 елның 16 марты, шимбә

Уңайсыз метеорологик күренешләр Фаразланмый Татарстан Республикасы территориясендә гадәттән тыш хәл (һәлакәтләр) килеп чыгу куркынычы ЧСның (һәлакәтләрнең) технологик чыганаклары.

Автотранспорт хәрәкәте кыенлыгына, республика автомобиль юлларында юл-транспорт һәлакәтләре санын арттыруга бәйле рәсемнәр ТКХ объектларында рәсемнәр (аварияләр) электр, җылылык, су һәм газ белән тәэмин итүне сүндерү.

Техноген янгыннар, көнкүреш газы шартлаулары, кешеләрне угарлы газ белән агулау куркынычы Гадәттән тыш хәлнең (һәлакәтләрнең) табигый чыганаклары.

Кар йөкләнеше нәтиҗәсендә биналар һәм корылмалар, тау чаңгысы сөзәклекләре, елга үзәннәренең текә сөзәклекләре, чокырлар, карьерлар, тимер юл өемнәре, биналар һәм корылмалар түбәләре ишелү белән бәйле гадәттән тыш хәлләр (вакыйгалар) һәм кар массалары төшү куркынычы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: