2024 елның 25 октябре, җомга

2024 елның 22 октябрендә Татарстан Республикасы Кайбыч муниципаль районы Башкарма комитеты административ комиссиясенең күчмә утырышлары Эбалак һәм Кече Кайбыч торак пунктларында узды.

Утырышта «Җирлекләр һәм шәһәр округлары территорияләрен төзекләндерүнең муниципаль кагыйдәләрен бозу»3.6 статьясының беренче өлешендә каралган административ хокук бозулар турында 8 беркетмә каралды. (Беркетмәләрне Татарстан Республикасы Кайбыч муниципаль районы Башкарма комитетының инфраструктура үсеше бүлегенең баш белгече төзеде). Төп бозу-төзелеш материалларын: ком, таш, кирпеч, вак таш, такталарны йорттан читкә җыю. Утырышта административ комиссия барлык бирелгән беркетмәләрне игътибар белән карады. Комиссия уздырган вакытта хокук бозучылар тарафыннан барлык кисәтүләр дә бетерелгән, төзелеш материаллары файдаланылган яки йорт биләмәләренә күчерелгән, чүп-чар җыелган.

Административ хокук бозулар турындагы эшләрне карап, Татарстан Республикасы Кайбыч муниципаль районы административ комиссиясе «административ хокук бозулар турында» Татарстан Республикасы Кодексының 3.6 маддәсенең беренче өлеше буенча гражданнарны административ җаваплылыкка тартырга һәм кисәтү рәвешендә административ җәза билгеләргә карар чыгарды. Исегезгә төшерәм, бер календарь ел дәвамында кабат хокук бозу биш мең сум күләмендә штрафка китерә.

Административ комиссия секретаре Г. и. Нурмөхәммәдова

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: