Татарстан Республикасы буенча 8 нче Россия районара ИФНС хәбәр итә

2024 елның 21 марты, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы буенча 8 нче районара ИФНС «Иҗтимагый туклану» проектын гамәлгә ашыруны яңарту турында хәбәр итә, ул бөтен җирдә контроль-касса техникасын куллануны тәэмин итүгә һәм җәмәгать туклануы хезмәтләрен күрсәтү эшчәнлеген гамәлгә ашыручы салым түләүчеләр тарафыннан касса чекларын бирүгә юнәлдерелгән. "Россия Федерациясендә исәп-хисап ясаганда контроль-касса техникасын куллану турында" 2003 елның 22 маендагы 54-ФЗ номерлы Федераль закон нигезендә физик затларга товарлар, эшләр, хезмәт күрсәтүләр, шул исәптән җәмәгать туклануы хезмәтләре, оешмалар яисә индивидуаль эшкуарлар мәҗбүри реквизитлары булган касса чекларын түләгәндә, контроль-касса техникасын кулланырга һәм клиентларга бирергә (җибәрергә) тиеш. Шул ук вакытта салым органнарының контроль эшенең нигезен хокук бозуларны профилактикалау һәм салым түләүчене үз бурычларын ирекле үтәүгә мәҗбүр итү тәшкил итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: