Шәхси эшмәкәр патент системасында: нәрсә белергә кирәк?

2021 елның 1 декабре, чәршәмбе

Кем куллана ала ПСН?

29.09.2012 ел, № 65-ТРЗ Татарстан Республикасы Законында эшкуарлык эшчәнлеге төрләрен гамәлгә ашыручы, чикләүләрне үтәүче индивидуаль эшкуарлар:

* хезмәткәрләр азрак яки тигез 15 кеше;

* керем азрак яки елына 60 млн. сумга тигез.;

* залның мәйданы азрак яки 150 кв. м. га тигез.;

* транспорт чаралары азрак яки тигез 20 берәмлек.

Гариза тапшырабыз-ПСН куллана башлаганчы 10 эш көне эчендә. ПСН куллануны дәвам итү өчен яңадан гариза бирергә кирәк. Мәсәлән, патент алу өчен 2022 елның 1 гыйнварыннан гариза 2021 елның 17 декабренә кадәр бирелә.

Патент алабыз-салым органы гариза алган көннән 5 көннән соң.

Салым түлибез-патент 6 ай вакытка алынган очракта: салым тулы күләмдә патент гамәлдә булганчы түләнә,

патент 6 айдан алып 12 айга кадәр вакытка алынган очракта, салым патент гамәлдә була башлаганнан соң, логның 1/3 суммасы күләмендә түләнә;

Салым суммасының 2/3 күләмендә патент гамәлдә булу беткәнче.

Иминият взносларына патентны тулысынча яки өлешчә салым органына хәбәрнамә биреп, исәпләнгән һәм түләнгән иминият взнослары суммасына киметәбез.

Алырга теләсә нинди консультация нче салым органнары
Россия Федераль салым хезмәтенең Бердәм контакт-үзәге телефоны буенча 8-800-222-22-22, аның аша теләсә кайсы салым органы белән элемтәгә керергә мөмкин.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: