Федоровка урта мәктәбенең 11 сыйныф укучысы авыл районнары командалары арасында бадминтон буенча Татарстан Республикасы Чемпионатында берьюлы өч медаль яулады

2020 елның 19 октябре, дүшәмбе

Авыл районнары командалары арасында бадминтон буенча Татарстан Республикасы Чемпионатында Федоровское урта мәктәбенең 11 сыйныф укучысы Полина Григорьева берьюлы өч медаль яулады. Чемпионат 9-11 октябрьдә Байлар Сабасы "Саба-Арена" спорт комплексында 17 яшьтән өлкәнрәк, авыл пропискасы булган иң көчле спортчылар катнашында узды. Полина кызлар арасында ялгыз разрядта чемпионатның алтын медален яулады , аннары Борындык авылыннан Фирүзә Хуҗина белән бергә кызлар арасында парлы разрядта чемпионлык яулады һәм, ниһаять, Борындык авылыннан Булат Хуҗин белән бергә катнаш парлы разрядта көмеш медальләргә ия булдылар. Гомумкоманда зачетында Кайбыч муниципаль районы җыелма командасы, Алексеевск, Кукмара һәм Саба муниципаль районнары командаларыннан бераз гына калышып, дүртенче урынны алды. Бу безнең бадминтончыларның әлеге этапта бәхәссез уңышы дип саныйбыз һәм тагын да зуррак җиңүләр телик!!!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: