Эшлекле киңәшмәдә

2019 елның 25 марты, дүшәмбе

Бүген район Советы һәм Башкарма комитетының актлар залында Кайбыч муниципаль район башлыгы Альберт Рәхмәтуллин җитәкчелегендә оешма һәм учреждение җитәкчеләре, авыл җирлекләре башлыклары катнашында киңәшмә узды.
          Әлеге киңәшмәдә узган ике атнага йомгак ясадылар, Россия Эчке эшләр министрлыгының Кайбыч районы буенча бүлеге начальнигы урынбасары Сергей Воробьев, Кайбыч үзәк район сырхауханәсенең баш табибы Гөлнара Сафиуллина, район мәгариф бүлеге начальнигы Илмас Хәмидуллинның чыгышларын тыңладылар.

Киңәшмәдә район юлларын кардан чистарту, язгы ташкынга әзерлек, "Созвездие-Йолдызлык" яшьләр фестивален үткәрү мәсьәләләре күтәрелде. Шулай ук Альберт Илгизәр улы агымдагы елның 1 апреленнән экологик икеайлык башлануын игълан итте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: