июль, 2018 ел
дүшәмбе

Авыл җирлегендә яшәүчеләр һәм хезмәт итүчеләр өчен Россия Хөкүмәте карары белән расланган “2020 елга кадәр авылларның тотрыклы үсеше” дигән федераль максатлы программа безнең районда да уңышлы тормышка ашырылып килә.

Бүген район Советының актлар залында бухгалтер системасы турында киңәшмә-презентация булып узды.

Бүген районның актлар залында эшлекле киңәшмә узды. Киңәшмәдә район башлыгының урынбасары Рәмис Хәялиев, башкарма комитеты җитәкчесе Алексей Макаров, Совет һәм башкарма комитеты хезмәткәрләре, авыл җирлеге башлыклары, секретарьлар, бухгалтерлар катнашты.

ТР Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе мәгълүматләре буенча, республика территориясендә бу вакытта урманнарда  4 нче класс янгын куркынычы ихтимал.

29 июль көнне  Кайбыч районы мөхтәсибәтендә укучы балалар өчен «Сабан туе» бәйрәме оештырылды.

Яшьләрне  физкультура белән шөгыльләнергә һәм яшьләргә патриотлык тәрбия бирү максаты белән  2018 елның 11 августында  Казан шәһәренең  «Казан» Тау чаңгысы спорт-савыктыру комплексының территориясендә «Геройлар ярышы» дигән спорт-массакүләм чара узачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: