гыйнвар, 2018 ел
пәнҗешәмбе

14-17 гыйнвар көннәрендә Казан шәһәрендә татар теле буенча республика олимпиадасының йомгаклау этабына әзерлек буенча профильле смена узды.

Иске Тәрбит авылының “Гөлбакча” балалар бакчасы нәниләре бүген  урамга чыккач иң элек табигатьне күзәтте, ә аннан соң төрле хәрәкәтле уеннар уйнады.

Кичә Надеждино авылы җирлегенең үз хуҗалыкларында савым сыеры асраучылар 1-15 гыйнвар аралыгында тапшырылган сөт өчен тиешле акча алды.

Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллин Мәлки авылы кулланучылар җәмгыятенең гомуми җыелышында катнашты.

Россия Гадәттән тыш хәлләр Министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе хәбәр иткәнчә, 19 гыйнвар көнне республикада начар метеорологик күренешләр күзәтелмәячәк.

17 гыйнвар көнне Идел буе физик культура, спорт һәм туризм дәүләт академиясенең “Академия” концертлар залында “ТР яшьләр һәм спорт эшләре буенча Министрлыкның 2017 елдагы эшчәнлегенә йомгак һәм 2018 елга бурычлары” темасы буенча Министрлыкның киңәйтелгән утырышы узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: