май, 2018 ел
сишәмбе

29 май көнне иҗтимагый үзәкнең актлар залында  республика конкурсы кысаларында Татарстанның региональ бүлегенең Бөтенроссия политик партиясе «БЕРДӘМ РОССИЯ»  депутат фракциясе утырышы узды.

Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе “Талантлар җире” дип исемләнгән II хәйрия фестивален үткәрде. Анда “Гаврош” приютыннан  һәм 11 санлы мәктәп-интернат балалары  чакырылды.

2018 елның 30 маенда Татарстан Республикасы буенча һәм Казан шәһәрендә  көндезен һәм төнлә сәгать  12:00-20:00  кадәр  20-25 м/с тизлектә каты җил, яшен булуы ихтимал.

Бердәм Дәүләт һәм муниципаль услугалар порталыннан Федераль салым хезмәте биргән дәүләт услугаларын алу мөмкинлеге булуын  искә төшерәбез.

Халыкка мәдәни-ял хезмәте күрсәтү үзәге директоры, “Әкият” балалар курчак театры җитәкчесе Венера Марат кызы Сафиуллинаның 29 майда 50 яшьлек юбилее!

Бүген "Миләшкәй" балалар бакчасыннан балалар үзләренең тәрбиячеләре белән  район башлыгы Альберт Рәхмәтуллин янына килделәр. Алар район башлыгын чыгарылышка чакырдылар.

Бүген 29 май көнне сәгать 8.00-12.00 кадәр Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе "Кайнар линия" үткәрә.

29 майда көндез һәм төнлә  Татарстан Республикасы буенча һәм Казан шәһәрендә урыны белән төньяк-көнбатыштан искән җилнең тизлеге секундына 15 – 17 метрга кадәр булачак.   Татарстанда төнлә урыны белән туфракта -1 градуска кадәр кырау көтелә.

27 апрельдә “Салават күпере” спорт сәламәтләндерү комплексында чик саклаучыларның 100 еллыгына багышланган каратэ буенча ярышлар узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: