Кайбыч муниципаль район Башлыгы Альберт Рәхмәтуллинның  Халыклар бердәмлеге һәм Татарстан Республикасы Конституциясе көне белән котлавы

2017 елның 4 ноябре, шимбә

Хөрмәтле райондашлар! Барыгызны да Халыклар бердәмлеге һәм Татарстан Республикасы Конституциясе көне белән ихлас котлыйм! Илебезнең дә, республикабызның да тарихында бик җитди көннәр буларак, бу бәйрәмнәр безнең һәрберебез өчен дә мөһим.

Халыклар бердәмлеге көне – нинди телдә сөйләшүгә, нинди диндә булуга карамастан, һәрбер кешенең дә киң илебезнең бер өлеше булып торуын искә төшерә торган көн. Бары тик бергә һәм бердәм булганда гына без теләсә нинди кыенлыкны җиңеп чыга, максатыбызга ирешә алабыз. Халыкларның бердәмлеге һәм татулыгы – бөек көч ул!

Татарстанда законлылыкның, гражданнарның иреге һәм хокукларының гаранты – моннан 25 ел элек кабул ителгән һәм төбәгебезнең төп кануны булган Татарстан Республикасы Конституциясе. Әлеге Конституциясендә бәян ителгән хокукый идеаллар һәм әхлакый кыйммәтләр, максатлар һәм аларга ирешү юллары вакыт сынавын узды, үзләренең нигезле икәнен, киләчәге ышанычлы булуын раслады дип, тирән горурлык хисләре белән әйтергә ныклы җирлегебез бар.

Кадерле дуслар! Һәрберегезгә сәламәтлек, бәхет һәм иминлек, мәхәббәт һәм аңлашу, үз мәнфәгатьләрегезне кайгыртуда ныклык, хезмәттә яңа уңышлар һәм казанышлар телим!

Ихтирам белән, Альберт Рәхмәтуллин, Кайбыч муниципаль район Башлыгы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: